دانستنی های 20

فناوری دیجیتال
 
 

کنسول جدید، قدرتمندتر می‌شود

سازندگان کنسول اندرویدی اویا که قرار است بزودی با قیمت 99 دلار عرضه شود، اعلام کردند این کنسول از سرویس onLive نیز بهره خواهد برد.

 

 

 

 

تبدیل آیفون به نینتندو

گیم داک نام دستگاهی است که به عنوان پایه آیفون استفاده می‌شود و از دسته‌های مخصوص استفاده می‌کند تا این آیفون را به کنسول بازی تبدیل کند. همچنین این کنسول از خروجی HDMI آیفون پشتیبانی می‌کند و می‌توان بسادگی این دستگاه را به عنوان کنسولی جمع و جور در خانه استفاده کرد.

 

 

 

 

ظاهری قدیمی با موتوری جدید

این روزها بلندگوها در اندازه کارت‌های اعتباری طراحی شده است، اما این بلندگو که Tombox نام دارد، شکل و ظاهری کاملا قدیمی دارد، هر چند موتور داخلی‌اش کاملا جدید است و صدای ضعیفی ندارد.

 

 

 

 

چاپگرهای سه‌بعدی قابل حمل شد

این چمدان در اصل شامل یک پرینتر سه بعدی است که ایان مویر و نادیا پیک از MIT آن را تولید کرده‌اند. این دو محقق پس از چند سال موفق شدند این فناوری را کوچک و قابل حمل طراحی کنند تا راحت‌تر وارد بازار مصرف شود.

 

 

 

 

 

عینکی برای گیمینگ

این هد ست که Oculus Rift نام دارد، در واقع عینکی سه بعدی است اما نباید ظاهر زمخت آن کسی را به اشتباه بیندازد؛ چرا که برای گیمینگ است و قابلیت‌هایی همچون زاویه دید 110 درجه، وزن اندک 200 گرمی و رزولوشن 1280 در 800 پیکسلی دارد.

 

 

 

 

چاپگر بو روی کارت

با کمک این دستگاه کوچک می‌توان از غذا یا گل عکس گرفت، بوی آن را ذخیره کرد و سپس روی کارت‌پستالی چاپ کرد. این گونه کارت‌ها برای طرفداران غذا (و عکسبرداری آن) می‌تواند بسیار جذاب باشد.

 

 

 

 

 

ماوس برعکس بهتر است

فعلا که خبری از دستگاه‌های جانبی جایگزین ماوس و کیبورد نشده است. ماوس‌های امروزی البته اشکالی ندارد، بلکه این دست ماست که بخوبی برای کار با این وسایل طراحی نشده است. این ماوس جدید شاید تا حدی بتواند این مشکل را حل کند و آن هم استفاده نکردن از کلیک برای انجام کارهاست. این ماوس در واقع کلیکش برعکس است و برای کلیک باید انگشت خود را بلند کنیم.

/ 0 نظر / 78 بازدید