دانستنی های 22

فناوری دیجیتال
 
 

بزرگ‌شدن فلش‌درایوها

همانند دوران قدیم که هرکس با خود سی‌دی خام یا فلاپی‌دیسک حمل می‌کرد، امروزه بازار فلش‌دیسک‌ها داغ است و بیشتر افراد دست‌کم یکی از این درایوهای کوچک را با خود حمل می‌کند. این دیسک‌های کوچک یک گیگابایتی که توسط Shiyu Xia طراحی شده‌ است، می‌تواند با اتصال به یکدیگر، دیسک بزرگ‌تری تولید کند.

 

 

 

 

 

شبیه‌سازی آینده زمین

برنامه Living Earth Simulator پیشنهادی یک میلیارد دلاری است که می‌تواند تمام محیط زمین را شبیه‌سازی کند. این برنامه علاوه بر شبیه‌سازی می‌تواند به پیش‌بینی مدل‌های مختلف شرایط در زمین بپردازد و برای این کار به حجم عظیمی از داده‌ها نیاز دارد.

 

 

 

 

 

 

 

شارژ سریع‌تر باتری‌ها

باتری‌های لیتیوم‌یونی می‌تواند با افزودن شبکه‌ای کربنی، 30 تا 120 برابر سریع‌تر شارژ شود. این روش درست مشابه پرکردن قالب‌های یخ عمل می‌کند، یعنی اگر منبعی برای ریختن آب در قالب وجود داشته باشد، حفره‌ها یکی‌یکی پر می‌شود، اما اگر چند منبع برای ریختن آب وجود داشته باشد، این رویداد خیلی سریع رخ می‌دهد.

 

 

 

 

صفحه کلید گیمینگ لمسی

کیبورد DeathStalker‌، جدیدترین محصول شرکت ریزر، مخصوص بازی Star Wars: The Old Republic طراحی شده است. این کیبورد ده کلید قابل تنظیم و پنج کلید ماکرو دارد و حتی یک صفحه لمسی چهار اینچی نیز در آن تعبیه شده است. این کیبورد قرار است با قیمت 250 دلار وارد بازار شود.

 

 

 

 

بازی‌ها هم به ابرها می‌روند

بازی‌های تحت Cloud دیگر کم‌کم در حال جان‌گرفتن است. GameStop که یکی از بزرگ‌ترین فروشگاه بازی‌های رایانه‌ای است، بعد از یک سال تست بتا تصمیم گرفته است وارد این صنعت شود و بازی‌های تحت کلاود را برای رایانه‌های شخصی، تبلت‌ها و اسمارت‌تی‌وی‌ها عرضه کند.

 

 

 

 

شارژ همزمان 15 آیپد

این چمدان می‌تواند با اتصال به برق به‌طور همزمان 15 آیپد را شارژ کند. البته بجز فرودگاه‌ها و شرکت‌های خیلی بزرگ، احتمالا مشتری دیگری نداشته باشد.

 

 

 

 

 

هویت جدید در واقعیت‌ افزوده

کلاه Zaphat، توسط شرکت Zapper تولید شده است. این کلاه که دارای لوگویی در جلوی آن است، هنگام مشاهده توسط نرم‌افزارهای رایگان Zapper در اندروید و آیفون، می‌تواند هویت جدیدی برای فرد خلق کند. فرد می‌تواند با تهیه این کلاه،‌ آواتار خود را بسازد.

 

 

 

 

 

 

 

ذخیره 700 ترابایت در یک گرم DNA

دوران هارددیسک‌ها کم‌کم به سر می‌آید. جورج چرچ و سری کسوری، دو محقق دانشگاه هاروارد موفق شدند 700 ترابایت اطلاعات را در یک گرم DNA ذخیره کنند. به‌احتمال زیاد در‌ آینده دیگر به ذخیره اطلاعات در  هیچ نوع دیسکی نیازی نخواهیم داشت و می‌توانیم اطلاعات را در بدن خود ذخیره کنیم.

/ 0 نظر / 48 بازدید