طراحی آسان وب سایت

طراحی آسان وب سایت
امروزه داشتن یک وب‌سایت زیبا و کاربردی می‌تواند در بسیاری از زمینه‌ها سبب پیشرفت اشخاص و شرکت‌های مختلف شده و فعالیت‌ها و محصولات تولیدی را به بهترین شکل ممکن به نمایش بگذارد. طراحی یک وب‌سایت بدون داشتن ابزارهای لازم و دانش کافی امری دشوار بوده و نتیجه مطلوبی در بر نخواهد داشت.

 امروزه این کار با استفاده از روش‌های مختلفی از جمله ساخت صفحات و طراحی با کمک نرم افزار Flash یا کد‌نویسی به زبان‌های مختلف مانند HTML، ASP، PHP و... انجام می‌شود. یکی از روش‌های ساخت یک سایت حرفه‌ای استفاده از سیستم مدیریت محتوا بوده که می‌تواند بسته به نیاز کاری شما مفید واقع شود.سیستم‌ مدیریت محتوا یا Content Management System )CMS) در حقیقت پکیجی است که به مدیریت سایت اجازه می‌دهد محتوای سایت را بدون نیاز به طراحی دوباره آن، تغییر دهد. در واقع طراح اولیه سایت، یک بار سیستم محتوا را پیاده سازی می‌کند و قالب آماده برای صفحات طراحی کرده و آن را روی سایت شما نصب می‌کند. پس از آن شما به آسانی می‌توانید صفحات دیگری را به آن کم، اضافه یا ویرایش کنید. سایت‌های مجهز به سیستم مدیریت محتوا وب‌سایت‌هایی از نوع پرتال‌ها یا سایت‌های پویا بوده که برای مصارف عمومی توسط طراحان حرفه‌ای یا شرکت‌های طراحی حرفه‌ای ایجاد می‌شوند. تمام مزایا و معایب مربوط به سایت‌های پویا در مورد سایت‌های مجهز به سیستم مدیریت محتوا نیز صدق می‌کند. در این میان نرم‌افزار Artisteer اولین و تنها نرم‌افزار ساخت قالب‌های منحصر به فرد سایت و تم‌های وبلاگ به شمار می‌رود. توسط این برنامه شما می‌توانید به سرعت یک قالب حرفه‌ای و استاندارد برای وب‌سایت خود ایجاد کنید، به ویرایش قسمت‌های گرافیکی سایت پرداخته و با استفاده از کدهای HTML و CSS قالب‌های متنوعی را برای سیستم‌های مدیریت محتوا از جمله Joomla, Drupal, Wordpress, DotNetNuke,Blogger و... را بدون‌داشــتن سر رشته از نرم‌افزارهای Photoshop و Dreamweaver طراحی کنید. محیط عمومی برنامه دارای طیف وسیعی از ابزارهای گوناگون برای ویرایش قالب‌ها است. در هر زمانی از کار با برنامه شما می‌توانید پیش‌نمایشی از سایت طراحی شده را در مرورگرهای IE, Firefox, Chrome, Opera یا Safari مشاهده کنید. همچنین نرم‌افزار دارای تعدادی Sampleهای بسیار زیبا به صورت آماده بوده که می‌توانید روی آنها کار کرده یا از آنها ایده بگیرید.

یکی از امکانات منحصر به فرد این برنامه، داشتن گزینه‌هایی با نام Suggest یا پیشنهادی است. درصورت انتخاب گزینه‌هایی با این نام برنامه به صورت خودکار تغییری روی یکی از قسمت‌های وب‌سایت در حال طراحی داده که این تغییرات می‌تواند شامل رنگ، فونت‌، لایه بندی یا بسیاری از موارد دیگر باشد. کافی است با کلیک روی هر یک از گزینه‌های عنوان شده تغییرات را به صورت Real-time در خود برنامه ببینید. این نرم‌افزار دارای امکانات و ویژگیهایی دیگری نیز بوده که شما را در طراحی یک قالب کمک می‌کند

/ 0 نظر / 54 بازدید